Постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із забезпечення житлом медичних працівників з метою заповнення вакантних посад у сільській місцевості» розроблено відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України.

Цим документом затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із забезпечення житлом медичних працівників з метою заповнення вакантних посад у сільській місцевості, який визначає механізм використання бюджетних коштів за бюджетною програмою «Здійснення заходів із забезпечення житлом медичних працівників з метою заповнення вакантних посад у сільській місцевості».

Основні положення Порядку

• Головний розпорядник коштів: Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ). Розпорядниками нижчого рівня є структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, а одержувачами — заклади охорони здоров’я комунальної форми власності, розташовані у сільських населених пунктах.

• Мета програми: придбання жилих приміщень (квартир або житлових будинків) для надання їх медичним працівникам як службових з метою заповнення вакантних посад у сільській місцевості.

• Вимоги до медичних працівників:

громадянство України;

основне місце роботи — заклад охорони здоров’я у сільському населеному пункті;

посада належить до категорій «Фахівці» або «Професіонали» за Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78 «Охорона здоров’я»);

посада була вакантною на Єдиному веб-порталі вакансій не менше 90 календарних днів;

стаж роботи в закладі не перевищує 120 календарних днів на момент подання заяви;

відсутність у власності житла у населеному пункті, де розташоване робоче місце, або в межах 30 км від нього;

вік працівника — до 50 років.

• Умови придбання житла:

житло має бути розташоване у сільському населеному пункті або в межах 30 км від нього (крім обласних центрів, м. Києва та територій, де ведуться бойові дії чи які є тимчасово окупованими);

вартість 1 кв. м не перевищує опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрозвитку;

оціночна вартість житла підтверджується звітом незалежного оцінювача, зареєстрованим у Єдиній базі даних звітів про оцінку не пізніше ніж за 6 місяців до подання.

Процедура подання та розгляду заяв

Медичні працівники подають до закладу заяву з інформацією про житло та необхідними документами (копії паспорта, довідки про ІПН, витягу з реєстру територіальної громади, свідоцтв про шлюб / народження дітей тощо). Заклад проводить огляд житла з фото- чи відеофіксацією та складає акт огляду. У разі відповідності вимогам документи передаються до структурного підрозділу, а потім до МОЗ для остаточного рішення. У разі схвалення заклад укладає договір купівлі-продажу житла протягом 90 календарних днів.

Фінансування та звітність

• МОЗ розподіляє кошти між структурними підрозділами, при цьому сума на одну область не перевищує 20% загального обсягу бюджетних коштів.

• Заклади відповідають за укладення договорів купівлі-продажу та передачу житла на баланс.

• Структурні підрозділи щокварталу звітують перед МОЗ про використання коштів, а МОЗ подає узагальнену інформацію до Мінфіну.

Цей Порядок спрямований на підвищення доступності медичних послуг у сільській місцевості шляхом залучення кваліфікованих медичних працівників через забезпечення їх службовим житлом.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-vykorystannia-koshtiv-peredbachenykh-u-derzhavnomu-biudzheti-t160725